איזה פרגולות מומלצות להתקנה על גג?

איזה פרגולות מומלצות להתקנה על גג?

גג צמוד שאפשר להשתמש בו – גם כשהוא חלק מדירה וגם כשהוא שייך לבניין משרדים – הוא נכס יקר ערך. הדרך הטובה ביותר לנצל את השטח היא להתקין עליו פרגולה. מומלץ לעשות זאת בגלל שישראל, כפי שכולם מן הסתם יודעים, היא מדינה לוהטת. במשך 4-5 חודשים הטמפרטורות כאן גבוהות מאוד, ובנוסף כולנו כבר מודעים לנזקי החשיפה הישירה לשמש במשך זמן רב מדי. למעשה גם בסתיו ובאביב, ואפילו בחלק מימי החורף, השמש הופכת את השהות על הגג לבלתי נעימה אם אין פתרון הצללה יעיל.

היתרונות של פרגולות העץ

הבחירה הראשונית היא בין פרגולות אלומיניום לבין פרגולות מעץ. מומלץ להעדיף פרגולות מהסוג השני. סיבה אחת לכך היא שמדובר בחומר גלם אסתטי במיוחד. סיבה שנייה היא התחושות החיוביות שמשרה סביבו העץ – תחושות של חיבור לטבע, שורשיות, הרמוניה ויציבות. סיבה שלישית היא המחיר האטרקטיבי יותר.

ההצללה היעילה ביותר עבור פרגולות מומלצות

השלב הבא ביצירת פרגולות מומלצות הוא לבחור את ההצללה עצמה. גם במקרה זה עץ הוא הפתרון האופטימלי, כששתי האופציות הנפוצות ביותר הן אורן ובמבוק. החלטה חשובה נוספת היא לגבי אופי ההצללה – מלאה או חלקית. מידת החשיפה לשמש לאורך שעות היום השונות של הגג הספציפי שלכם, ואופן השימוש המיועד בו, הם הקריטריונים שלפיהם נבחרת ההצללה המומלצת לפרגולה.

איטום

הקמת פרגולות מומלצות היא מן הסתם פרויקט שמחייב השקעת כסף וזמן. כדי שאפשר יהיה להשתמש בגג גם בחורף, מומלץ להוסיף לפרגולה גם איטום. הדרך הפופולרית ביותר להבטיח הגנה מלאה מפני הגשם היא סנטף, וגם רעפי שינגלס יכולים לספק את ההגנה הנחוצה. בכל מקרה חשוב לרכוש את הפרגולה מחברה בעלת ותק רב, כך שאנשי המקצוע המנוסים יוכלו לעזור לכם לבחור נכון את כל המרכיבים.

התקנת פרגולה על הגג – דגשים חשובים

פרגולות מומלצות מחייבות התקנה מקצועית. בכל גג ישנם אילוצים הנדסיים ומגבלות שחובה לקחת בחשבון, מה גם שישנם שני אופני התקנה – פרגולה מעוגנת לאחד הקירות או פרגולה על עמודים. גם עצם העבודה בגובה מצריכה מיומנת מיוחדת. עובדות אלה מחדדות את ההמלצה לרכוש את הפרגולה מחברה מקצועית מאוד.