איך בוחרים משכנתא נכונה במחיר למשתכן?

איך בוחרים משכנתא נכונה במחיר למשתכן?

כולנו שמענו לאחרונה על פרויקטים שונים של מחיר למשתכן ואין ספק שיש בעסקאות הללו לא מעט נתונים אטרקטיביים. לדוגמא, אחד מהדברים הכי משמעותיים שיש זו השאלה איזה אחוז של משכנתא אפשר לקחת מהבנק, כאשר המקסימום במקרה של מחיר למשתכן הוא לא פחות מ 90%!. מי שבחור לשדרג דירה יכול לקבל מימון של עד 70% ומי שקונה דירה נוספת יכול לקבל מימון של 50% מערך הנכס. מה שכן, רגע לפני שאתם רצים ומבקשים 90% משכנתא כי זה מה שהובטח לכם, חשוב להבין שמדובר על משכנתא מסוכנת כי זה סכום מאוד גבוה שתצטרכו להחזיר. 

האם צריך לנהל משא ומתן מול הבנק? 

התשובה היא בפירוש כן, וכדאי לדעת שלא פעם זה יהיה קשה יותר מאשר משא ומתן על משכנתא רגילה. ראשית, לא כל הבנקים מציעים את אותם אחוזים ולא כל בנק יסכים לתת לכם כל סכום שתרצו. בנוסף, הבנק גם צריך לאשר את הפרויקט שבו בחרתם להשקיע ולכן ברור שהמיקוח כאן לא יהיה פשוט. אתם תוהים מה לעשות בנידון? מתלבטים איך בוחרים משכנתא נכונה במחיר למשתכן ואיך ממזערים את הסיכון? אם כך, כדאי שתדעו: עכשיו זה הרגע לפנות אל אנשי המקצוע הכי טובים שיש בתחום הזה. יועצי משכנתאות יוכלו לעזור לכם לבחור את המשכנתא הכי טובה שיש ולכן, אם אתם יכולים להיעזר בהם, למה שתוותרו על כך? 

איזה יועץ באמת יתאים לכם? 

בין אם אתם חושבים על משכנתא במחיר למשתכן ובין אם אתם רוצים לקחת משכנתא רגילה, כשאתם מגיעים למשא ומתן מול הבנק אתם חייבים ליווי מקצועי. עם זאת, האם אתם באמת ובתמים מאמינים שכל יועץ משכנתאות יתאים לכם? התשובה היא כמובן לא. לכן יש טעם לראות שאתם בוחרים ביועץ רציני יותר ולברר כל מה שאתם יכולים אודותיו. האם הוא מקצוען אמתי? האם הוא פנוי לעזור לכם לכל אורך התהליך? ובנוסף, האם מדובר על אדם שכל הלקוחות שלו ממליצים עליו בחום? שווה לברר כל מה שתוכלו כי משכנתא, גם במחיר למשתכן, זה לא צחוק.