כל מה שצריך לדעת על מערכת סולארית מסחרית

כל מה שצריך לדעת על מערכת סולארית מסחרית

תחום שזוכה להתפתחות טכנולוגיה מרשימה הוא התחום של מערכת סולארית מסחרית. בשנים האחרונות חברות רבות משקיעות זמן, כסף ומחקר בשיפור הטכנולוגיות השונות בתחום זה. במאמר זה נפרט על הטכנולוגיה והאפשרויות הרבות שהיא מביאה איתה, היתרונות למשתמשים, המגבלות וכל מה שצריך לדעת.

מה זו בכלל מערכת סולארית מסחרית

מערכת סולארית היא מערכת חסכונית, ירוקה ויעילה לייצור אנרגיה. באמצעות מערכת סולארית מסחרית אפשר לנצל את האנרגיה באופן חסכוני ויעיל, תוך כדי תרומה לסביבה וחסכון בכסף. מערכת סולארית ממירה את הקרינה שנוצרת על ידי השמש לאנרגיית חשמל שניתן לעשות בה שימושים שונים. יש כל מיני דרכים בהן פועלות מערכות מסוג זה. הדרך המוכרת ביותר היא זו שעושה שימוש בפאנלים סולאריים המושכים אליהם את אנרגיית השמש. באמצעות חומרים מיוחדים המאפשרים את קליטת קרני השמש ניתן להמיר אותם לאנרגיה שמישה. למזלנו, אנחנו חיים בישראל השמשית, שבה השמש זורחת כמעט כל השנה ומאפשרת ניצול מקסימלי של המשאב הזה. מערכת סולארית מסחרית היא מערכת שמותקנת באיזורים מסחריים כמו גגות מפעלים, מבני תעשייה, חממות ועוד. 

מה היתרון לתקנת מערכת סולארית מסחרית והאם זה באמת משתלם?

למערכת סולארית מסחרית ישנם מספר יתרונות. אחד היתרונות הוא כמובן היתרון האקולוגי של ניצול משאבי הטבע לאנרגיה. האנרגיה הסולארית היא למעשה מקור זול של כוח שמתחדש כל הזמן ומאפשר לייצר חמשל. בניגוד לאופן בו מייצרים חשמל בדרכים אחרות, ייצור החשמל באופן הזה לא מייצר פסולת או זיהום כחלק מהתהליך, אין שריפה של דלק ולכן הוא נחשב אקולוגי במיוחד. יתרון גדול נוסף של המערכת האלו הוא שמדובר למעשה בהשקעה כלכלית בעלת תשואה. מי שרוכש ומתקין מערכת סולארית כזו, ומקפיד על התחזוקה ואופן השימוש, יכול להחזיר את ההשקעה במערכת תוך מספר שנים בודדות. מי שמייצר את החשמל הסולארי יכול למכור אותו לחברת החשמל ולקבל זיכוי כנגד חשבונות החשמל של העסק. חשמל היא הוצאה משמעותית לכל עסק ובישראל שטופת השמש ניתן לנצל את האנרגיה הטבעית כדי לחסוך בעלויות.