כיצד לבחור מערכת אזעקה לבית?

כיצד לבחור מערכת אזעקה לבית?

יותר ויותר ישראלים בוחרים להתקין מערכת אזעקה לבית על מנת לשמור על פרטיותם ובטחון הרכוש שלהם, ואפשר לחלוטין להבין אותם: העלייה באיכות החיים גרמה לכך שדברים רבים שלא היו בהישג יד נגישים יותר, כמו אייפון חדש, מחשב מתקדם או כל גאדג'ט מיוחד אחר; הדברים הללו הפכו להיות, במקרים רבים, פרצה שקוראת לגנב. חושבים גם אתם להתקין מערכת אזעקה לבית? קיבצנו את כל המידע הרלוונטי עבורכם.

סוגי מערכת אזעקה לבית

בשוק ניתן למצוא שני סוגים של מערכת אזעקה לבית: קווי ואלחוטי. ההבדלים בין שני הסוגים הללו הם כשמם כן הם – מערכות עם כבלים קוויים או ללא כבלים. לרוב בעלי המקצוע ממליצים על התקנה של מערכת קווית, מכיוון שהיא אינה נתונה למערכת קליטה אלחוטית ומחזיקה מעמד ליותר זמן, אך ההתקנה של מערכת מסוג זה מצריכה תשתית מתאימה והכנה. במידה ואתם בונים בית – הכינו את התשתית המתאימה לכך ובחרו במערכת קווית. במידה ואתם רוצים להתקין מערכת אזעקה בבית קיים עדיף לכם לבחור במערכת אלחוטית במקום להתעסק בסרבול מיותר של הכנת תשתית למערכת קווית. המערכות האלחוטיות המתקדמות כיום מספקות שירות שמשתווה באיכותו למערכת הקווית, כל זאת כאשר היא מותקנת באופן הנכון.

סוגי הגלאים

לאחר שדנו בסוגי המערכות הקיימות, אל לנו לשכוח גם את הגלאים. גם הגלאים מתחלקים לשניים – גלאים פנימיים וגלאים חיצוניים. גלאי פנימי כמובן משמש לפנים הבית, כאשר הגלאי החיצוני מספק הגנה היקפית לבית. התקנה של גלאי חיצוני אולי תייקר את התקנת מערכת האזעקה, אך הוא גם יכול לזהות פורצים בטרם הם נכנסו לבית. זה הוא יתרון אדיר, אך יש לו גם חסרונות – המחיר, כמובן, וחשיפה לאזעקות שווא רבות. ניתן לבקש מן המתקין להתקין לכם מערכת אזעקה לבית וגם גלאי עשן שיפעיל את האזעקה במקרה של עשן ואש. 

לאחר שדיברנו על ההבדלים בין המערכות והגלאים נותרה רק שאלה אחת – כיצד לבחור מתקין של מערכת אזעקה לבית? בעת בחירת המתקין, אל תתפשרו על מתקין בעל הסמכה מטעם היבואנים, בעל המלצות, ניסיון וותק.