כל מה שרציתם לדעת על וילון ונציאני

כל מה שרציתם לדעת על וילון ונציאני

ונציה – העיר המפורסמת שבצפון איטליה – תרמה לעולם יופי רב, גם בזכות שלל שכיות החמדה שבשטחה וגם בזכות השפעתה התרבותית רחבת ההיקף לאורך ההיסטוריה. בין השאר הגיעו אלינו מהעיר בעלת התעלות הקסומות והבניינים הציוריים שצמחו לצידן גם וילונות ייחודיים, הלא הם וילונות ונציאניים.

מה מאפיין את הוילונות הונציאניים?

וילון ונציאני – שלעתים נקרא גם תריס ונציאני – מאפשר לנו להצליל כל חלל ובה בעת לשדרג את האסתטיקה שלו במידה ניכרת. למעשה מדובר במעין שילוב בין וילון לבין תריס, שמורכב משלבים אופקיים שניתן להסיטם כלפי מעלה כדי לפתוח את הווילון ולאפשר כניסת אור או כלפי מטה כדי לסגור ולהבטיח מקסימום פרטיות והצללה. אופציה נוספת היא סבסוב השלבים באמצעות מוט ייעודי.

עץ או אלומיניום?

הווילונות הונציאניים מגיעים עם שלבי עץ או אלומיניום לבחירתכם. בנוסף תוכלו לבחור את רוחב השלבים, כשהסטנדרט הוא לרוב 25 מ"מ או 50 מ"מ.

מגוון רחב של צבעים ודגמים

אחת הסיבות העיקריות לפופולריות הרבה של הוילונות הונציאניים היא המגוון הרחב מאוד של צבעים ודגמים שקיימים כיום למוצר זה. בהתאם ניתן לשבץ וילון ונציאני בחלל שמתאפיין בלוק מודרני כשבמקרה זו ייבחרו לרוב וילונות מאלומיניום ובגוון שמתאים לצבעים בחדר, ולעומת זאת אם תרצו פתרון הצללה מעולה למרחב כפרי באופיו, תוכלו לשבץ בו תריס ונציאני עם שלבי עץ, כשגם במקרה זה מנעד האפשרויות גדול מאוד ותמיד ניתן ליצור הרמוניה מושלמת בין הווילון לבין שאר הפריטים במרחב.

האם קיים וילון ונציאני חשמלי?

עוד אופציה שכדאי להכיר היא וילון ונציאני חשמלי. וילון שמגיע עם מנוע שמאפשר פתיחה וסגירה בלחיצת כפתור ובשיא הקלות מתאים בעיקר למקרים שבהם ישנו חלון בעל מפתח גדול כך שהתקנת תריס ונציאני ידני עלולה לחייב אתכם בהמשך הדרך להפעיל מאמץ פיזי משמעותי יחסית. עוד כדאי לדעת כי תריסים ונציאניים עם מנגנון ידני מגיעים עם חוט נסתר, כך שנשמרת האסתטיקה המרשימה. בכל מקרה חשוב להגיע לחנות מקצועית ובעלת יושרה מלאה, כך שתוכלו לצאת ממנה עם הווילון היפה ביותר והמתאים ביותר לצרכים שלכם.