הקמת מבנה נייד בחצר

מבנה נייד או בשמו הנוסף מבנה יביל, הינו מבנה שניתן להעביר ממקום למקום בצורה פשוטה ויעילה. בשונה מקרוואן, למבנה המדובר אין יכולת תנועה שכן הוא לא מצויד בגלגלים ועל כן לא יכול לנוע איתם באזורים שונים או בכביש.

את המבנה המדובר מובילים באמצעות רכב הובלות מתאים למקום המיועד עבורו ומנוף מציב אותו בשטח. בשנים האחרונות ניתן למצוא מבנים ניידים אשר משתמשים בהם למגוון מטרות שונות. את המבנים הללו ניתן למצוא כבתים בבנייה מהירה לכל אדם המעוניין בהם, קראווילות ועוד.

למי מתאימה הקמת מבנה נייד בחצר?

כאשר מדובר על מבנה נייד הרלוונטי עבור מגורים, הרי שבעיר זה יהיה פחות נפוץ מאשר ביישובים קטנים יותר, קיבוצים ומושבים. כמובן שיש להציב אותו על שטח שהאדם רכש או שכר ויש לוודא קודם לכן כי השטח מתאים להצבת מבנה נייד. כאשר מדובר על מבנה נייד בעיר, לרוב מציבים אותו בחצר של הבית והוא רלוונטי עבור מטרות שונות כגון: במקרה שבהם הורים מעוניינים להעניק לאחד הילדים שלהם שהתחתן את האופציה להתגורר במבנה המדובר עד שהזוג הצעיר יחסוך כסף לרכישת בית משלו, כאשר מעוניינים במבנה לצורך קליניקה פרטית או משרד המשמש לצרכי עבודה בבית, כאשר אחד מבני המשפחה זקוק לבית חד מפלסי נגיש ועוד. כמובן שבמבנים הללו ניתן להשתמש גם לצרכים ציבוריים ולא פעם הם משמשים ככיתות לימוד נוספות בבתי ספר שבהם אין מספיק כיתות לימוד במבנה ועוד.

כיצד ניתן להשיג מבנים ניידים?

כאשר מדובר על מבנה נייד בחצר, ראשית כל חשוב לדעת כי ניתן למצוא מבנים שונים  העשויים חומרי בניין שונים, לרבות מבני עץ המהווים מבנים פופולארי ביותר והוא משמש בעיקר עבור צימרים אך לא רק. למבנה זה יש חיפויי עץ פנימיים וחיצוניים והעיצוב שלו מרשים וייחודי. מבנה נוסף הוא הקראוון האמריקאי ועוד מבנה הוא מבנה מפנל מבודד ומתכת אשר מתאפיין ברצפת בטון יצוקה ומורכב על קונסטרוקציה חזקה ועמידה לאורך שנים רבות. יש להם יכולת בידוד מצוינת לחום וקור והם עמידים לתנאי מזג האוויר השונים.

אם החלטתם שאתם מעוניינים במבנה נייד בחצר, כדאי לבחור בחברה מנוסה ומקצועית העוסקת בתחום תכנון מבנים יבילים, יחד עם אדריכל, לטפל בהיתרי הבנייה הרלוונטיים, לקבל תוכנית בנייה מפורטת ולבצע את הבנייה של במבנה במפעל. יש להכין את השטח ואת התשתיות במקום שבו עתיד להיות מוצב המבנה ובסופו של דבר להוביל את המבנה אל המקום ולהתקין אותו. לא פעם יש צורך לבצע במבנה טרם מביאים אותו שינויים שונים ותוספות בהתאם לרצון הלקוח וכן לבצע ביקורות איכות.

אילו אישורים יש להציג כדי להביא מבנה נייד לחצר?

כאשר מדובר על הקמת מבנה נייד בחצר, חשוב שתדעו כי עליכם לקבל היתר בנייה מהרשות המקומית להקמת המבנה המדובר וזאת לאחר שהשטח נבדק על ידי מהנדס ייעודי העוסק בתחום זה ואושר כי הוא רלוונטי לצורך התקנת המבנה וכן, לאחר שאדריכל מקצועי ומנוסה בנה תוכנית הנוגעת לאופן שבו הבנה יוצב וכיצד הוא יראה ובהתאם לנתונים שונים כגון: גודל המבנה ומשקל המבנה וכן גודל החצר ועוד. רק לאחר שיתקבל היתר בנייה רלוונטי, תהיה אפשרות להקים מבנה נייד בחצר.

 

כתוב/כתבי תגובה