מהן הדמיות תלת מימד ולמה הן חשובות?

מהן הדמיות תלת מימד ולמה הן חשובות?

כמו בתחומים רבים אחרים, גם בתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים נעשה בשנים האחרונות שימוש נרחב מאוד, וגם כזה שהולך ומתרחב, בטכנולוגיות עדכניות. בפרט משדרגות את האפשרויות העומדות בפני אדריכלים ומעצבי פנים תוכנות שמבצעות הדמיות ב-3 מימדים, וכדאי מאוד לנצל אופציה זו.

מדוע יש צורך בהדמיות ב-3 מימדים?

בעבר נעזרו האדריכלים ומעצבי הפנים לצורך יצירת התוכניות השונות בתוכנות בסיסיות יותר שסיפקו הדמיה בשני מימדים. ביחס לאותה תקופה הפתרון היה יעיל ועזר במידה בלתי מבוטלת לאנשי המקצוע לספק ללקוחותיהם תוכניות איכותיות וגם להציג בפניהם את האפשרויות שעומדות בפניהם באופן יעיל – אבל כשהבית מוצג בשני מימדים בלבד, בזמן שבמציאות הוא כמובן בעל 3 מימדים, חסרה אינפורמציה מהותית.

הדמיות תלת מימד מגשרות על הפער הנ"ל. בזכותן יכול כל אדם, גם אם אין לו כל ידע בתכנון אדריכלי ואפילו אם הוא מתקשה בתפישת המרחב, להבין בדיוק איך ייראה הבית שלו – מה יהיה גודלו של כל מרחב, היכן ימוקמו הפתחים, מה יקרה בקו הרצפה ומה בקו התקרה, התכנון הפנימי של כל מרחב ובעצם כל פרט ופרט בבית נחשפים לעיניו באופן הכי קרוב שאפשר למציאות.

בהתאם אותן הדמיות תלת מימד הן כלי עזר יקר ערך לאדריכלים: ראשית, הן מאפשרות להם ליצור תוכניות מוקפדות ומפורטות במיוחד, בדיוק לפי רצונות הלקוחות וחלומותיהם, והשנית, הן מבטיחות תיאום ציפיות מלא בינם לבין הלקוחות, שמבינים בדיוק מה עומד לקרות בנכס שלהם עוד בטרם מבוצעות בפועל עבודות – ואם ישנם שינויים רצויים, הם ייכנסו לתמונה בשלב מוקדם וכשאין עלות ביצירתם.

מי מבצע הדמיות תלת מימד?

למרות היתרונות המובהקים, לא כל משרדי האדריכלים אמונים על ביצוע הדמיות תלת מימד וישנם כאלה שעדיין שומרים אמונים לתוכנות המסורתיות שמסתפקות בשני מימדים בלבד. משרדי מעצבי פנים ואדריכלים שכבר רכשו את המיומנות של עריכת הדמיות אדריכליות ב-3 מימדים נהנים כמובן מיתרון משמעותי, בזכות השירות המשודרג ללקוחות. בנוסף ישנן חברות חיצוניות שמתמחות בהפקת סרטוני תדמית שגם להן ניסיון בליווי תהליכי תכנון אדריכליים באמצעות תוכנות תלת מימד מתאימות.