איך בוחרים ג'קוזי לבית?

איך בוחרים ג'קוזי לבית?

ג'קוזי הוא דוגמה מצוינת לפריט שעד לפני שנים לא רבות ניתן היה למצוא אותו רק בצימרים, בתי מלון, מכוני ספא ודירות יוקרה ששייכות למאיון העליון – ואילו כיום, בזכות השתכללות הטכנולוגיות וירידת המחירים, ניתן להתקין אותו בכמעט כל בית בעלות סבירה לחלוטין. על-מנת למצות את הפוטנציאל וליהנות ממקסימום תועלת ותוספת לאיכות החיים, חשוב לבחור נכון את הג'קוזי, ובעיקר להקדיש תשומת לב לפרמטרים הבאים:

ממדים

הדירות שלנו הופכות גדולות יותר ויותר עם הזמן, כשאם בדור הקודם דירה ממוצעת הייתה בת 80 מ"ר כיום הבנייה הסטנדרטית מייצרת דירות 100-120 מ"ר. בהתאם גדל שטח כל חלל בבית ובפרט אנחנו יכולים לתכנן חדרי רחצה מרווחים יותר, נוחים יותר ועתירי אפשרויות – כשאחת האפשרויות היא כמובן ג'קוזי בבית, כך שנהנה מהאופציה גם בלי ללכת לספא או לצימר.  

הפרמטר הראשון שלוקחים בחשבון כשבוחרים ג'קוזי לבית הוא השטח שניתן להקצות לו. כשהמקום יחסית מצומצם אפשר לבחור ג'קוזי מתנפח, אם כי ג'קוזי "רגיל" הוא כמובן איכותי יותר. אם הג'קוזי מותקן על גג הבית חשוב להשאיר מקום לשביל גישה נוח, ובכל מקרה מומלץ להתקין לידו עמדת שטיפה.

עמידות

כשאנחנו מוסיפים ג'קוזי לבית מן הסתם רוצים שהוא ישרת אותנו במשך שנים רבות, ועל כן מדובר בפרמטר שאסור להתפשר עליו, גם אם הג'קוזים הביתיים נדרשים לעמוד בעומסים נמוכים יותר בהשוואה לאלה שמותקנים בצימרים או במכוני ספא. בהקשר זה כדאי לוודא עמידה בתקנים העדכניים המחמירים.

הוצאות תחזוקה של ג'קוזי לבית

פרמטר נוסף שכדאי לקחת בחשבון כשמחפשים ג'קוזי ביתי הוא ההוצאות השוטפות. בפרט מומלץ לתת עדיפות לג'קוזי חסכוני באנרגיה – גם כדי שחשבון החשמל לא יתנפח יתר על המידה וגם כדי ליהנות בג'קוזי בלי לפגוע יותר מדי בסביבה, שהרי כולנו כבר מבינים היטב עד כמה חשוב לשמור על העולם, למעננו ולמען הדורות הבאים.

עיצוב

הוספת ג'קוזי לבית משדרגת תמיד את איכות החיים ומקנה לנו הזדמנות ליהנות מחוויות מוצלחות מאוד בתוכו. כדי שהנחת תהיה מלאה, רצוי להתייחס גם לפן האסתטי כשאנחנו בוחרים פריט זה, ובפרט ליצור שילוב הרמוני בינו לבין מראה חדר הרחצה באופן כללי, ויחד עם זאת להבטיח שהג'קוזי גם ימשוך את תשומת הלב המגיעה לו.