שוק הנדל"ן בישראל ותמ"א 38

שוק הנדל"ן בישראל ותמ"א 38

שוק הנדל"ן בישראל, נשאר יציב ובטוח ומהווה עבור רבים אפיק ההשקעה המועדף. למרות עליות ומורדות שהענף חווה מפעם לפעם, ניתן לראות יציבות המתרחשת לאורך כל השנים. השקעה בנדל"ן במרבית המקרים נשארת השקעה בטוחה אשר מניבה רווחים מאד נאים לבעליה במהלך השנים. תמ"א 38 הינה תוכנית מתאר ארצית הנותנת אפשרות לחיזוק מבנים לרעידות אדמה תוך עידוד כספי מהמדינה, מתן זכויות בנייה מוגדלות וקיצור תהליכים בירוקרטיים לאישורי הבנייה. בנוסף מהווה תמריץ בעבור בעלי הבתים לחזק את המבנה שלהם ולעמוד בתקן במקרה של רעידות אדמה.

נדל"ן בישראל? עכשיו צריך להזדרז ולממש את ההטבות של תמ"א 38

  • המתווה הנוכחי של תמ"א 38 עומד להסתיים באוקטובר 2022
  • תיקון בחקיקה יאפשר הטבות אלו גם במקרה של פינוי בינוי
  • תאפשר לאחד מגרשים ולהרחיב שטחי ציבור
  • הסטטיסטיקה של תמ"א 38 מראה גידול משמעותי בהיתרי הבנייה לפרויקטים.
  • מאפשרת שקיפות בנוגע לאחוזי הסכמת הדיירים במקרים של פינוי בינוי
  • נתנה אפשרות בניה של שתי קומות וחצי על גג מבנה ולא רק אחת

כל ההטבות הללו אפשריות אך ורק עד אוקטובר 2022. זהו זמן קצר לכל הדעות, ומי שמעונין בהטבות אלו צריך לשאוף לממש אותן כבר בזמן הקרוב. מומלץ להיעזר בחברה המתמחה בתחום של תמ"א 38 אשר תאפשר לכם למצות את הזכויות ותפעל על מנת למקסם רווחים בהשקעה.

במקרה של בנין שאישורי הבנייה שלו ניתנו לפני שנת 1980 תוכנית פינוי בינוי אשר מתוכננת למתחם עם כמה בניינים, אפשרית בהסכמת 50% מדיירי הבניין או מ60% מדיירי כל המתחם. במקרה שמדובר בבניין בודד יש צורך בהסכמת 80% מדיירי הבניין, וניתן להפעיל סנקציות על המתנגדים. לאחר שהתקבלו כל חתימות הדיירים, ניתן להתחיל בפרויקט.

בפרויקטים מהסוג של תמ"א 38, מומלץ לעבוד עם חברה המתמחה בתחום ספציפי זה, המצריך התנהלות נכונה מול הדיירים, ידע בקבלת האישורים המתאימים ומקצועיות בהגנה על המבנה ויסודותיו מפני פגעי רעידות אדמה. חברות כגון בית וגג וחברות נוספות המתמחות בתחום יכולות להוות בעבורכם פתרון הולם המאפשר מיצוי מירבי של הזכויות בעלויות משתלמות.

ניתנה אפשרות לעיריות ולרשויות העירוניות להארכת התוכנית של תמ"א 38 עד שנת 2025, אך תוכנית זו, תהיה מגובלת מבחינת ההטבות ותטיל הטלי השבחה על בעלי הבתים. יהיה קשה יותר לקבל את אישורי הבנייה. כדאי מאד לנסות ולבצע פרויקטים מהסוג הזה כבר עכשיו ובהקדם האפשרי.

כדאי ממש עכשיו ובזריזות, להחליט עם מי מבין החברות המקצועיות בתחום אתם בוחרים לעשות את הפרויקט, ניתן בקלות למצוא אינפורמציה באינטרנט על חברות כגון בית וגג וחברות נוספות, חברות אלו בעלות אתרים ידידותיים והן בהחלט הצעד הראשון שכדאי לעשות על מנת לממש בהקדם האפשרי את ההטבות של תמ"א 38 לפני שהן פוקעות.