כל מה שחשוב לדעת על ביטוח דירה

כל מה שחשוב לדעת על ביטוח דירה

החלטתם להשכיר דירה, אתם מתחילים לכתת רגליים על מנת למצוא את הדירה המתאימה ביותר עבורכם. מספר החדרים שיתאים לצרכים שלכם, מיקום גאוגרפי שישרת אתכם, קרוב לתחבורה הציבורית או קצת יותר מרוחק מהמרכז כדי ליהנות מהשקט. עכשיו שמצאתם את הדירה שאליה אתם רוצים לעבור צריך גם לבטח אותה. חשוב לעשות ביטוח דירה גם אם אתם בעלי הדירה וגם אם אתם משכירים דירה. הביטוח מאפשר לכם שקט נפשי שאם חלילה יקרה נזק כלשהו לדירה או לתכולתה אתם מכוסים. 

כשעושים ביטוח לדירה חשוב לבחון את הסעיפים שהביטוח מכסה. אם אתם כבר משלמים על ביטוח אתם רוצים להיות בטוחים כי הסכום החודשי או השנתי שאתם משלמים יכסה אתכם בשעת הצורך ותואם לציפיותיכם כדי שלא תמצאו את עצמכם בשעת אמת תוהים למה זה לא כלול או זה לא כלול בביטוח. לכן, גם אם זה לא מה שאתם באמת רוצים לעשות חשוב לקרוא את כל הסעיפים של הפוליסה כדי לדעת בדיוק מעל מה אתם משלמים. 

תכולת פוליסת ביטוח דירה

רבים חושבים כי ביטוח דירה זה רק במקרה של פריצה לדירה וגניבת רכוש ממנה, אך ביטוח הדירה הוא גם למקרים בהם ישנו נזק כמו הצפה או שריפה. וזה לא הכול, ביטוח הדירה הכולל צד ג' יכול גם להגן עליכם במקרה של פגיעה של אדם המבקר בדירתכם והוא נפצע. למשל החליק או התחשמל חלילה כשחיבר את המטען של הטלפון הנייד. ולא רק, גם רכושו של אדם אחר. נסביר עם דוגמא, אם בדירתכם נוצרה הצפה והמים שהגיעו מדירתכם חדרו לתקרת דירת השכנים מלמטה וגרמו לנזק, האחריות על הנזק חלה על הדיירים בדירה. במקרה זה חשוב לוודא כי ביטוח הדירה שלכם כולל צד ג'. 

ואם אני רק שוכר דירה, זה על בעל הבית?

חשוב שגם אם אתם שוכרים דירה ולא בעלי הדירה לעשות ביטוח דירה. הנזקים הנגרמים לאחרים או לדירות שכנות הם באחריות השוכרים ולא בעלי הבית. לכן, כדי לכסות את עצמכם מתביעות או מהוצאות גבוהות חלילה מומלץ לבטח את הדירה גם אם אתם לא בעלי הדירה ואתם הדיירים בה. 

כתוב/כתבי תגובה