כל מה שרציתם לדעת על איטום גגות

כל מה שרציתם לדעת על איטום גגות

לקראת כל חורף רבים מחפשים איש מקצוע לאיטום הגג שלהם. איטום גגות הוא אחד הדברים החשובים ביותר שכל בעל בית או כל וועד דיירים בבניין מגורים צריך לבדוק ולסדר לפני החורף. רטיבות בגג, בתקרה ובקירות הבית הוא נושא בעייתי שעלול להגיע לעלויות גבוהות למדי וגם מזיקות לבריאות אם לא מטפלים בנושא בהקדם האפשרי. אנחנו כאן במאמר זה רכזנו עבורכם את כל הטיפים לאיטום הגג ומה הם השלבים שחשוב לעשות. 

לפני שנצלול לתיקון וחידוש איטום למבנים קיימים אנחנו רוצים לתת טיפים חשובים לאלו שבונים ממש בימים אלו את הבית שלהם או מתכננים את הבית בימים אלו עם האדריכל ובודקים על אנשי מקצוע שיבצעו את עבודות הבנייה לביתם. 

תכנון – חשוב להתייעץ עם בעלי המקצוע בין אם מדובר באדריכל מנוסה ובין אם התייעצות בנוסף של אנשי איטום מקצועיים כשמדובר בגג הבית שלכם. היות ואחד הדברים החשובים ביותר לפני שמניחים את יריעות האיטום על הגג ולפני שמבצעים את כל השלבים להבטחת הגג שלא יחדרו המים לפנים הבית חשוב לתכנן שת שיפועי הגג בצורה הטובה ביותר ועל פי התקנים. לא רק התכנון אלא גם לוודא כי השיפועים מבוצעים בשטח על פי התקנים ובצורה מקצועית. 

אחרי שעברנו את שלבי ההכנה לפני שמתקינים את האיטום לגג הבית, אפשר לעבור ליתר הטיפים המאוד חשובים כדי שגם אתם תכלו ליהנות מבית יבש ללא עובש או קילופים כתוצאה מרטיבות שחודרת לקירות ותקרת הבית.

  • בחירת איש מקצוע – כשמגיעים לשלב איטום גג הבית חשוב לבחור באיש מקצוע איכותי, מקצועי ואמין. כדי לבצע את עבודת האיטום בצורה הנכונה והטובה ביותר עליו להשתמש בחומרים איכותיים בעלי תו תקן, עליו לדעת לעשות את מלאכת הדבקת יריעות האיטום וריתוך החיבורים בצורה מקצועית.
  • להיערך מראש – מומלץ לעשות סקר שוק לפני שבוחרים בקבלן איטום באופן שרירותי. בקשו הצעות מחיר לפחות משלושה אנשי מקצוע והשוו בין המחירים ובין השירות שאתם מקבלים ורק לאחר מכן לסגור חוזה. חשוב לפנות לבעל מקצוע עוד בחודשים היבשים ולפני שעונת הגשמים מתחילה. לכן מומלץ לבדוק את השטח כבר היום על מנת לבחור בבעל מקצוע אמין ומקצועי שיבצע את עבודות איטום הגג שלכם בצורה הטובה ביותר.